شرایط و قوانین

کلیه مشتریان و نمایندگان فروش قائم هاست موظف به رعایت شرایط و قوانین وضع شده می باشند و استفاده از سرویس های قائم هاست به منزله قبول قوانین ذیل می باشد و در صورت نقض قوانین و اقدام به راه اندازی سایت هایی مغایر با قوانین میزبانی قائم هاست،سرویس متخلف بدون هماهنگی مسدود شده و فول بک آپ جهت انتقال فقط و فقط در صورت پرداخت جریمه در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت.

قائم هاست سایت ها و فعالیت های زیر را پشتیبانی نمی کند و سرویس متخلف بدون هماهنگی و به سرعت مسدود یا حذف خواهد شد.

۱- جاسوسی(Port Scan/Phishing/Scam) – استفاده غیرمجاز – تلاش برای نفوذ: آن دسته از مشتریانی که قصد جاسوسی دارند ( یعنی تلاش برای کسب اطلاعات دیگر مشتریان روی سرور) ، استفاده غیر مجاز از سرویس ها به هر شکلی و همچنین تلاش برای نفوذ به سرورهای دیگر، سریعا شناسایی شده و به جهت حساسیت موضوع و امنیت دیگر کاربران بدون هماهنگی سرویس مشتری سریعا مسدود و حذف خواهد شد.

۲- ارسال ایمیل انبوه(spam): مشتریانی که اقدام به ارسال ایمیل های انبوه و یا تبلیغاتی (اسپم) می کنند بدون هماهنگی سرویس آن ها توسط قائم هاست مسدود و لغو خواهد شد.

۳- فعالیت در زمینه هک ، کرک و امنیت: کلیه سایت هایی که در زمینه هک ، کرک و یا حتی آموزش امنیت می کنند ، مورد حمله زیادی واقع می شوند . در نتیجه فعالیت این گونه سایت ها بر روی سرورهای ما اجازه داده نخواهد شد و به این گونه سایت ها ۷ روز مهلت داده خواهد شد که سایت خود را منتقل کنند و یا به فعالیت خود پایان دهند.

۴- تروجان و ویروس – اسکریپت های خطرناک : استفاده از تورجان ، شل ،اسکریپت به زبان های مختلف برنامه نویسی جهت دسترسی غیر مجاز برای کاربران به منابع سرور مجاز نیست. این گونه برنامه ها امنیت سرویس مشتری و دیگر سرویس های موجود بر روی سرور را به خطر می اندازد در نتیجه مشتریان اجازه آپلود این گونه برنامه ها حتی فقط جهت تست را هم ندارند و به محض مشاهده و بدون هماهنگی سرور مشتری سریعا مسدود و حذف خواهد شد.

۵- سایت های موزیک و فیلم و عکس: به دلیل سیاست های خاص قائم هاست به هیچ عنوان از سایت هایی که به هر نحو (تخصصی و غیر تخصصی) در این زمینه های فعالیت می کنند میزبانی نخواهد کرد و در صورت تخلف سرویس مشتری بدون هماهنگی مسدود خواهد شد.

۶- سایت های ضد اخلاقی – دینی و سیاسی : قائم هاست کلیه سایت هایی ضد اخلاقی یا مخالف ادیان الهی و همچنین سایت هایی که فعالیت سیاسی دارند،پشتیبانی نکرده و سرویس آن ها قطع خواهد شد .

۷- فلیتر شدن: در صورت فیلتر شدن سایت مشتریان به هر دلیلی تنها ۷ روز مهلت داده می شود که نسبت به رفع فیلترینگ اقدام و مستندات خود را به قائم هاست ارائه دهند یا نسبت به انتقال سایت خود اقدام کنند زیرا بعد از مدت مذکور در خصوص نگهداری فایل ها و سرویس مشتری هیچ تضمینی از طرف قائم هاست وجود ندارد.

۸- نصب اسکریپت های دانلود(Url Download): اسکریپت هایی هستند که از سایت های مثل rapidshare ، MegaUpload و Hotfile و … فایل دانلود می کنند که معمولا مدت زیادی سرور را درگیر می کنند و موجب کاهش کارایی سرور می شوند و در صورت مشاهده سرویس مشتری بدون هماهنگی مسدود و کلیه فایل های دانلود شده از روی سرور حذف خواهند شد.

۹- فایل هاستینگ: بر روی سرورهای میزبانی وب به هیچ وجه اجازه قرار دادن فایل و اطلاعات برای دانلود کاربران داده نخواهد شد و در صورت مشاهده بدون هماهنگی کلیه ها فایل ها حذف شده و سرویس مشتری مسدود خواهد شد.

۱۰- پروکسی: نصب پروکسی بر روی سرور و استفاده به صورت طولانی و گذاشتن برای استفاده عموم ممنوع می باشد و فقط جهت آزمایش هایی مانند تست کش اینترنت ، بررسی درست کار کردن DNS های سایت مورد نظر و … به مدت چند دقیقه بلامانع می باشد.

۱۱- سایت های ارایه خدمات میزبانی رایگان (فایل هاستینگ ، سایت هاستینگ و … ) و چت روم : این قبیل سایت ها به خاطر مشکلات فراوانی که برای سرور و سرویس دهنده به وجود می آورند ، قابل میزبانی نبوده و به محض مشاهده بدون اطلاع قبلی از روی سرور حذف خواهند شد.

۱۲- VPN: نصب هرگونه برنامه ارائه خدمات VPN بر روی سرورهای قائم هاست اعم از NTTac و IBSng و … اجازه داده نمی شود و در صورت مشاهده بدون تذکر قبلی سرویس مشتری لغو خواهد شد.

۱۳- دانلود فایل های تورنت: نصب هر گونه برنامه برای دانلود فایل های تورنت بر روی هیچ یک از سرویس های قائم هاست مجاز نمی باشد و در صورت مشاهده تخلف، سرویس مشتری بدون تذکر قبلی لغو خواهد شد.

کنسل شدن سرویس توسط مشتری

۱- مشتریان سرویس میزبانی وب تا ۷ روز و مشتریان هاست دانلود و سرورهای مجازی و نیمه اختصاصی می تواند تا ۴۸ ساعت بعد از ایجاد شدن اکانت ، سرویس خود را کنسل نماید . در این صورت هزینه های غیرقابل برگشت مثل IP ، دامین و … از کل مبلغ دریافتی کسر شده و مابقی برگشت داده می شود به عبارت دیگر هزینه ای که فقط مربوط به سرویس شما می باشد ، برگشت داده می شود . این امر در صورتی امکان پذیر است که قائم هاست در ارائه سرویس ها طبق قرار داد عمل نکرده باشد .

۲- مشتری موظف است تمام اطلاعات مورد نیاز خود را از روی سرور بردارد و پس از کنسل کردن سرویس و برگشت هزینه هیچ تعهدی نسبت به نگهداری فایل ها و اطلاعات وجود نخواهد داشت.

۳- در صورتی که مشتری قصد کنسل کردن سرویس خود را دارد بایستی ۷ روز قبل از پایان قرار داد و یا زمان تمدید سرویس خود ، به واحد مالی اطلاع دهد در غیر این صورت موظف به پرداخت هزینه دوره بعد خواهد بود و در غیر این صورت قائم هاست طبق قوانین جرایم اینترنتی با او برخورد خواهد کرد.

کنسل شدن سرویس توسط قائم هاست

۱- قائم هاست امکان دارد هر یک از سرویس های ارائه شده را که به حالت غیر عملی از نظر فنی ، قانونی و یا هر دلیل دیگر در می آید را کنسل نماید ولی به مدت قابل قبولی به مشتری خبر داده و فرصت می دهد تا اطلاعات لازم را از روی سرور برداشته یا به مکان دیگری انتقال دهد .

۲- قائم هاست شاید بدون داشتن دلیل،تصمیم به کنسل نمودن سرویسی نماید که در این صورت از ۷ روز قبل به مشتری هشدار داده می شود و بعد از پاک کردن اکانت مشتری ، تا ۷ روز کلیه نسخه های پشتیبان مشتری را بر روی سروری مجزا نگهداری می کند و فرصت می دهد تا کاربر اطلاعات خود را انتقال دهد .

۳- درصورتی که قائم هاست سرویسی را کنسل نماید به طوری که مشتری کلیه موارد و شرایط قرارداد را رعایت کرده باشد ، کلیه هزینه های دریافتی برگشت داده می شود.

۴- شایان ذکر است که تعهدات بالا شامل سایت های متخلف از قوانین و شرایط میزبانی نخواهد شد و سرویس مشتریان متخلف بدون هماهنگی مسدود شده و طبق شرایط و قوانین زیر برخورد می گردد.

۱-۴ درخواست بک آپ جهت انتقال: هزینه ای معادل دو ماه میزبانی سرویس مشتری به عنوان جریمه دریافت خواهد شد.

۲-۴ درخواست ادامه سرویس دهی: هزینه ای معادل سه ماه سرویس مشتری به عنوان جریمه به اضافه تعهد نامه کتبی دریافت خواهد شد.

پرداخت هزینه سرویس

۱ – کلیه فاکتورها ۴ روز قبل از سر رسید سرویس توسط سیستم فروش به صورت خودکار ایجاد شده و از طریق ایمیل به مشتریان اطلاع داده خواهد شد.

۲ – در صورت عدم پرداخت هزینه سرویس تا سه روز بعد از سر رسید ،سرویس مشتری به صورت خودکار توسط سیستم فروش به حالت تعلیق در خواهد آمد.

۳ – در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا ۱۰ روز بعد از زمان سر رسید کلیه سرویس های مشتری کنسل شده و قائم هاست هیچ تعهدی در خصوص نگهداری اطلاعات و بک آپ کاربر نخواهد داشت.

۴ – به جهت اینکه سرورهای مجازی منابع سرور را به صورت انحصاری اشغال کرده، مشتری حداقل ۷ روز قبل از ‏سر رسید وظیفه دارد برای تمدید یا کنسل کردن سرویس خود اقدام ‏نماید و در غیر این صورت قائم هاست سرویس مشترک را کنسل شده قلم داد خواهد کرد.

۵ – کلیه مشتریان سرور اختصاصی می بایست ۷ روز قبل از زمان سر رسید سرور هزینه سرور اختصاصی را پرداخت کنند در غیر این صورت کنسلی سرور به دیتاسنتر اعلام شده و سرور در ماه آینده ‏غیر قابل استفاده خواهد بود.‏

۶ – هزینه کلیه لایسنس هایی که توسط قائم هاست تهیه شده می بایست ۷ روز قبل از سر رسید لایسنس پرداخت گردد در غیر این صورت تمدید لایسنس توسط قائم هاست صورت نخواهد گرفت.

۷- در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا ۱۰ روز پس از زمان سر رسید ۵۰ درصد هزینه سرویس به عنوان جریمه در صورت حساب مشترک منظور خواهد شد و ارائه فول بک آپ برای انتقال یا تمدید سرویس منوط به پرداخت صورت حساب خواهد بود.

۸- شایان ذکر است که با پرداخت دیر هنگام صورت حساب ها توسط مشتریان هیچ تغییری در زمان سر رسید اعمال نمی گردد.

پشتیبان گیری اطلاعات

۱- قائم هاست بر روی کلیه سرورهای نمایندگی و هاست اشتراکی به صورت هفتگی و ماهانه نسخه پشتیبان تهیه می کند و این نسخه ها بر روی سرورهای مجزا نگهداری می شوند.

۲- به دلیل فشار بسیار زیادی که عملیات بک آپ گیری بر روی سرور ایجاد می کند ، گزینه Backup روی سرورها غیر فعال بوده و به هیچ عنوان فعال نخواهد شد.

۳- شایان ذکر است در کلیه سرویس های هاست دانلود و سرورهای مجازی و اختصاصی تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات سرور بر عهده مشتری می باشد.

پاسخ گویی به تیکت ها و درخواست های پشتیبانی

زمان ارائه پشتیبانی توسط قائم هاست همه روزه از ساعت ۹ لغایت ۲۱ می باشد و خارج از ساعت تعیین شده تیم پشتیبانی هیچ تعهدی در قبال پاسخ گویی به تیکت ها و درخواست های پشتیبانی ندارد و زمان پاسخ گویی به تیکت ها در ساعات پشتیبانی از ۱۵ دقیقه تا ۱۰ ساعت متغییر خواهد بود.

تکنیسین ها و مدیران سرور قائم هاست به صورت ۲۴ ساعت کلیه سرورها را مانیتورینگ کرده و در صورت بروز هرگونه مشکل اقدام به رفع آن خواهند نمود.

در زمان هایی مانند مناسبت های خاص و یا ارتقا و بروز رسانی سیستم و … که پورتال کاربران در دسترس نباشد روش های جایگزین برای دریافت پشتیبانی خدمت کاربران اعلام خواهد شد.

توهین به کارمندان و مسئولین قائم هاست

هر گونه توهین به سرویس ها،مسئولین و کارمندان قائم هاست از طریق هر گونه از وسایل ارتباطی ، اعم از سند های دیجیتالی ، ایمیل ، سیستم تیکت، گفتگوی زنده و ارتباط های مخابراتی تلفن و فکس و حضوری به هر شکل ممنوع بوده و قائم هاست امکان قطع کامل سرویس و همچنین پیگیری از طریق مراجع قضایی را برای خود محفوظ نگاه خواهد داشت.

سرویس های قائم هاست به همان شکلی هستند که ارائه می شوند و همیشه سعی ما در بالا بردن کیفیت سرویس ها است اما هیچ گونه ضمانت و گارانتی در مورد قطعی ، بی عیب بودن ، امنیت و … ارائه داده نمی شود و قائم هاست هیچ گونه خسارتی برای عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی پردازد و تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی مانند از دست رفتن اطلاعات به طور کامل نخواهد بود.